Главно меню - публикации,Допънителни новини,Просветна и социална дейност в БПЦ Петиция за отлагане избора на Сливенски митрополит до възстановяване на каноничния дух и автокефалност в Светия Синод на БПЦ-БП

Петиция за отлагане избора на Сливенски митрополит до възстановяване на каноничния дух и автокефалност в Светия Синод на БПЦ-БП

Източник и възможност за подписване на петицията – Peticiq.com

До Светия Синод на БПЦ-БП

Ваши Високопреосвещенства,

съслужението на български епископи с украински разколници в истанбулския квартал Балъклъ е покушение срещу каноните на Църквата, срещу същността на автокефалията (т.е. включително срещу автокефалията на Българската Църква) и съучастие в нововозникналото фанариотско учание за „пръв без равни“, провъзгласено от известно време насам на заглавната страница на официалния сайт на Цариградската патриаршия. 

В двухилядолетната история на Църквата, измежду всички епископски катедри на света именно Константинопол, в лицето на дълга поредица от патриарси, е отстоявал най-много ереси (арианство, монотелитство, иконоборство, униатство и пр.), защото съответните хюбристични геополитически хегемони (дълга поредица от „вселенски“ ромейски императори) са отстоявали своята власт върху Църквата чрез „своите“ патриарси-еретици – без да осъзнават, че всъщност влизат в съслужение с лукавия, невидимия временен хегемон на тоя свят. 

Сегашният световен геополитически хегемон от 1948 г. отстоява чрез поредица от „свои“ патриарси лъжеучението на икуменизма (приравняването на Православието с неправославието), а чрез новото лъжеучение за „безравничеството“ (т.е. фенеро-папизма) иска да обсеби „властта“ в Православната Църква, използвайки своето „вселенско“ господство и „вселенския“ хюбрис на Фенер. Антиканоничната Балъклийска акция поставя съучаствалите български епископи във видимо литургично съслужение със световния хегемон и в невидимо съслужение със стоящите зад него поднебесни сили. Поставя ги в съучастие с фенеро-папизма, т.е. в уронване автокефалността на Българската Църква.

Каноничното достойнство на съучаствалите трима митрополити е уронено и докато не бъде възстановено изборът на Сливенски митрополит ще бъде компрометиран.  То може да бъде възстановено по единствения благодатен начин – принасяне на плодотворно покаяние. Дотогава, изпаднали в тежка антиканоничност, те не могат по съвест да бъдат достоизбиращи в предстоящия каноничен избор на Сливенски митрополит, който и без това е в незапомнена криза на легитимност спрямо Божия народ. Съборността в Българската Църква е нарушена, още повече в условията на нелегитимното непровеждане на Църковен събор от 2008 г. досега. Съучастието с разколническия дух ражда разколи.

Необходимо е отлагане на каноничния избор за Сливенски митрополит – до възстановяване на каноничния дух в Светия Синод, препотвърждаване духа на църковната автокефалност и съборност (срещу лукавото лъжеучение на фенеро-папизма) и възстановяване в Българската Църква на съборното единството на достойните архипастири и верния Божи народ – в духа на покаянието, смирението и любовта в Христа.

Свързани публикации:

Георги Тодоров за действията на патриарх Вартоломей, опасността пред автокефалността на Българската православна Църква, съслужението с разколници и последствията:

  

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Related Post

Св. свещеномъченик Терапонт Сердикийски (Софийски) († 1555 г.)Св. свещеномъченик Терапонт Сердикийски (Софийски) († 1555 г.)

На 27 май Българската православна Църква почита още един от закрилниците на София – св. свещеномъченик Терапонт Сердикийски (Софийски) († 1555 г.) Житие на св. в. свещеномъченик Терапонт Сердикийски (Софийски)

Националният военноисторически музей представи изложбата „Българската армия. Началото“Националният военноисторически музей представи изложбата „Българската армия. Началото“

Източник: militarymuseum.bg … В навечерието на 6 май Националният военноисторически музей (НВИМ) представи изложбата „Българската армия. Началото“, посветена на 145-ата годишнина от създаването на Българската армия и на нейния празник.

Светила на Православието през XIX – XX в.: Св. Ксения Петербургска (между 1719 и 1730 – 1803), Животоописание и АкатистСветила на Православието през XIX – XX в.: Св. Ксения Петербургска (между 1719 и 1730 – 1803), Животоописание и Акатист

На 24 януари се празнува паметта на св. Ксения Петербургска, юродива ради Христа (между 1719 и 1730 – 1803). Св. Ксения се превръща в последовател на подвижническата практика на юродивите